Preskočiť na obsah

 Pivo v Pieninách

Zverejnené 27.6.2024.

Kategória

Ak sa rozhodnete stráviť v Pieninách prvý predĺžený víkend tohto leta s vysokou pravdepodobnosťou natrafíte na jediné podujatie svojho druhu v Zamagurí.

KÚPIŤ VSTUPENKU

Remeselné pivo, dobrá hudba, kvalitný street-food a stredoveké múry kláštora majú sprostredkovať jedinečný zážitok, ktorý môžete v Červenom Kláštore získať práve 5. – 6. júla 2024. 

NAVŠTÍVIŤ WEB PODUJATIA

Návštevník dokáže počas podujatia absolvovať prehliadku skvelo vynoveného kláštorného múzea, naplánovať si prechádzku či beh v prostredí národného parku a od poobedia ochutnávať 20 druhov remeselných pív priamo od sládkov, ktorí sa o varení piva radi osobne porozprávajú. Pripravené sú stánky v štýle streetfood a nebude chýbať mäso ani “vegan” a “vegetarián” ponuka. Samostatný stánok je venovaný aj kvalitnému nealko pivu.

Za symbolických 6€ v predpredaji (na mieste 8€) získa návštevník originálny sklenený pohár s logom festivalu a NFC náramok, bez ktorého nie je možné platiť. Je to však veľmi jednoduché a prehľadné. Pri vstupe si kartou, alebo v hotovosti dobijete svoj náramok a platíte ním v jednotlivých stánkoch. Predávajúci vám vždy na svojej kase ukáže zostatok na damom náramku a výšku kreditu je tiež možné sledovať v apke v mobile. Ak sa dobitý kredit neminie bude možné vrátiť ho. Je tu však možnosť nechať ho organizátorom ako všimné pre podporu festivalu.

Marek Halčin, spoluorganizátor festivalu, sládok a majiteľ pivovaru Steamrock: “Hlavný rozdiel je v kvalite a štýle piva. Remeselné pivovary ponúkajú nekonečný výber pív rôznych štýlov a chutí. Bežne dostupné pivá, ktoré nám chutia najviac, sú poväčšine ležiaky plzeňského typu. Pre zvýšenie trvanlivosti takéto pivo prejde filtráciou a po naplnení do obalu aj pasterizáciou (tepelná úprava). Jeden z mojich kolegov s nadhľadom hovorí, že sú to kompóty. Remeselné pivo je čerstvé, bez ďalších úprav a preto je viac chutné. Taktiež je v tomto pive aj kopu práce a lásky k remeslu, nakoľko varne a procesy sú bežné menšie a nie plne automatizované, ako je to u veľkých pivovarov.”


Lukáš Marhefka, spoluorganizátor, principál RAMAGU, o. z.: “Dlhšie sme sa u nás v RAMAGU zamysleli nad tým, aké letné podujatie priniesť do regiónu. Záleží nám na tom, aby sme participovali na zaujímavých a nových projektoch, aké v regióne nie sú samozrejmosťou. S Marekom Halčinom sme priatelia od detstva a tak sa tento spoločný projekt rodil s nadšením a zápalom. Festival prinesie do Pienin prvýkrát platbu cez NFC čipy, čo možno považovať za budúcnosť organizácie podujatí. Verím, že si to návštevníci postupne osvoja. Ak nám pomôže počasie, bude to dobrá akcia.”

CHCEM VSTUPENKU ZA 6€ NA DVA DNI

Plagát podujatia v prílohe!

Tešíme sa na vás!